DOMŮ

NOVINKY

O NÁS

TVORBA

GALERIE

KONTAKT

Týden vzdělávání dospělých

Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích ve spolupráci s Jihočeskou společností pro rozvoj lidských zdrojů připravila pro širokou veřejnost, v průběhu pěti dnů od 21.10. - 25.10. 2019, širokou škálu vzdělávacích aktivit jako jsou například semináře, přednášky, exkurze, workshopy, dny otevřených dveří v různorodých firmách a mnoho dalšího.

Kdo už nás alespoň trochu zná, tak ví, že žádná výzva nám není cizí a rádi se zapojujeme do různých akcí. Samozřejmě tady tomu nebylo jinak. Jako Studentská unie jsme dostali na starosti zorganizovat první den události, který byl především zaměřen na studenty a absolventy jako začínající podnikatele, dále na sociální sítě a podobné obory.

TVD zahájil svou přednáškou a zároveň workshopem, s názvem Možnosti využití virtuální reality v businessu, podnikatel Andrej Braguca. Všem účastníkům přiblížil a vysvětlil, jak vlastně VR působí na lidský mozek a jak s tím mohou naložit. Ukázal spoustu možností, jak se dá s virtuální realitou pracovat, a také jak ji správně používat. Po této krátké přednášce následovalo praktické cvičení, kdy si sami návštěvníci mohli vyzkoušet práci s VR. Byla to opravdu úžasná zkušenost, protože s něčím takovým nemáme možnost setkat se každý den.

Svou návštěvou nás také poctil Michal Pohludka, který pojmenoval svou přednášku názvem Možnosti dnešní doby. Ve svém výkladu se zaměřil především na okolní objekty, které mohou rapidním způsobem ovlivnit chod firmy a jak s tím vůbec naložit. Zde si určitě přišli na své absolventi, kteří se chtějí vydat cestou podnikání nebo se podílet na rozjezdu velké firmy.

Data na sociálních sítích aneb nová éra těžebního průmyslu. Facebook, Instagram nebo Twitter, v dnešní době je používá snad každý, ale málo kdo ví, že vše, co na sociálních sítích zmíníme, nebude nikdy zapomenuto či ztraceno a někdy v budoucnu by to mohlo být použito proti nám. A přesně všechny informace týkající se této problematiky nám objasnil svou dokonalou přednáškou pan Richard Šefl. 

A kdo nám tento rok otevřel své dveře a nechal zájemce nakouknout do své "kuchyně"? Univerzitní rádio K2. Zájemci si mohli jednak prohlédnout veškeré prostory rádia, ale také zúčastnit se moderátorského workshopu. Na vlastní kůži si vyzkoušeli, jaké to je sedět před mikrofonem v momentě, kdy je živé vysílání a dále byli seznámeni se základními pravidly a postupy, které se musí dodržovat při jakémkoliv výstupu na veřejnosti. 

Jako poslední byla pro veřejnost připravena komentovaná prohlídka Akademické knihovny Jihočeské univerzity.

Program celého dne byl opravdu nabitý a přednášky spolu s workshopy byly nadmíru zajímavé. Účast bohužel nebyla nijak zdrcující, ale všechny přednášející potěšila a budeme se snažit, aby v příštích letech jenom rostla. Tímto tedy děkujeme všem zúčastněným a těšíme se na další rok s TVD.

Vaše SUJU ♥

Partneři